از آشپزی لذت ببریم !

تبلیغات

تبلیغات

زمان تهیه: ۴۵ دقیقه | زمان پخت: ۴۵ دقیقه | برای ۲ نفر

مواد لازم:

پاستای پنّه: ۲۵۰ گرم

سینه مرغ بدون پوست و استخوان: ۱ تکه

پنیر پارمزان رنده شده: ۲ ق غ

آرد: ۲ ق غ

روغن سرخ کردنی: ۱/۴ پیمانه

سس آلفردو:

کره: ۱/۴ پیمانه

خامه: ۱ پیمانه

پنیر پارمزان رنده شده: ۳/۴ پیمانه

جعفری تازه خرد شده: ۱/۴ ق غ

نمک و فلفل: به مقدار دلخواه

سیر: ۱/2 حبه یا پودر سیر: ۱/۴ ق چ


فتوچینه آلفردو اسم بشقاب پاستایی است که بیشتر به واسطه آشپزی به نام آلفردو دی لِلیو معروف شده‌است. وی رستورانی معروف هم در اوایل قرن بیستم در ایتالیا داشت به نام آلفردو, که به همین سس و البته ظروف طلایی‌اش معروف بود. به او سلطان فتوچینه (فتوچینی) هم می‌گفتند. بعدها این سس به صورت‌های مختلف و با مواد متفاوتی نیز تهیه شد. این سس یکی از ساده‌ترین سس‌های پاستاست.


پنه با سس آلفردو

پاستا را در آب جوش و نمك طبق دستور روي بسته مي پزيم و آبكش مي كنيم. مرغ را به اندازه مكعب هاي ۱.۵ سانتي مي بريم و نمك و فلفل مي زنيم. دو قاشق پارمزان و دو قاشق آرد را مخلوط مي كنيم و مرغ هاي ريز شده را در آن مي گردانيم. اين كار باعث مي شود كه مرغ ها رشته رشته نشود در عين حال خوشمزه تر و خوشرنگ تر مي شود. سپس مرغ ها را در روغن تفت مي دهيم تا طلايي رنگ شود.

كره را در يك تابه كوچك روي آتش مي گذاريم تا آب شود سپس خامه را اضافه مي كنيم و هم مي زنيم سپس پنير پارمزان و در صورت دلخواه سير رنده شده را اضافه كرده هم مي زنيم و از روي آتش برمي داريم، اگر غليظ بود مي توانيد با كمي شير آن را رقيق كنيد. تا پاستا داغ است در ظرف مورد نظر ريخته، مرغ و سس را روي آن مي ريزيم و با جعفري خرد شده تزيين مي كنيم. اين غذا بايد گرم سرو شود.

نوش جان!