از آشپزی لذت ببریم !

تبلیغات

تبلیغات

زمان تهیه: ۳۰ دقیقه | زمان پخت: ۴۵ دقیقه | برای ۲ نفر

مواد لازم:

 فیله سالمون ۲ تکه (۲۰۰گرم)
سس خردل ۴ ق چ
بیکن ۱۰۰ گرم
قارچ ۱۵۰ گرم
پیاز قرمز کوچک ۱ عدد
کره ۱۵ گرم
آب ۱۰۰ م ل
خامه ۶ ق غ
رزماری ۱ ق غ
کلم بروکسل ۱۲۰ گرم ( حدوداً ۱۲ عدد)
روغن کمی
نمک و فلفل سیاه


این روش پخت ماهی سالمون هرچند ممکن است خیلی برای کم کردن وزن مناسب نباشد اما برای کم کردن غم و غصه و افزایش شادی خورندگان بسیار تاثیرگذار است.
کلم بروکسل شاید در تهران کمی سخت پیدا شود اما نشدنی نیست و در برخی میوه و سبزی فروشی‌ها پیدا می‌شود.

رزماری در بسیاری از پارک‌های تهران کاشته می‌شود اما به خاطر آلودگی شدید هوا کارشناسان توصیه نمیکنند از پارک‌ها رزماری بکنیم. رزماری به صورت خشک در عطاری‌ها و هم به صورت تازه در گل فروشی‌ها و باغچه‌های پرورش گیاهان پیدا می‌شود. حتی می‌توانید به عنوان یک گلدان تزیینی و البته کاربردی یکی از آن‌ها را بخرید و کنار دستتان در خانه و اشپزخانه داشته باشید.

بیکن باریکه‌هایی از گوشت دارای چربی و فرآوری شده‌است و در شکل‌های مختلفی مانند خشک و تازه تهیه می‌شود. در این غذا از بیکن حلال استفاده کرده‌ام و اگر سوال‌تان این است که مگر بیکن حلال هم داریم باید بگویم که برخی از شرکت‌های صنایع غذایی داخلی بیکن حلال را از گوشت گاو تهیه و تولید کرده‌اند که در فروشگاه‌های مواد پروتئینی قابل تهیه است.

تجربههای آشپزی خود را برایم بفرستید.
اینستاگرام سیرسور


روش پخت:


فر را روی ۱۲۰ درجه سانتیگراد گرم می کنیم.
کف ظرف را کمی چرب کرده یا از ظرف نچسب استفاده کرده فیله‌ها را در ظرف قرار داده به هرکدام یک قاشق چایخوری سس خردل مالیده و برای مدت ۲۰ دقیقه در فر می‌گذاریم.

بیکن را به عرض ۲ سانتیمتر و پیاز را نگینی خرد کرده قارچ و بروکسل را نصف کرده و رزماری را ریز خرد می‌کنیم.

در یک تابه روغن ریخته روی حرارت متوسط بیکن را دو دقیقه تفت می دهیم تا قهوه‌ای روشن شود سپس قارچ و پیاز و کره را می‌افزاییم. شعله را بیشتر کرده و ۳-۴ دقیقه دیگر تفت می‌دهیم تا قارچ‌ها طلایی شود ولی پیاز نسوزد. آب را افزوده صبر می کنیم تا بجوشد سپس خامه را می افزاییم. وقتی دوباره به جوش آمد رزماری و بقیه خردل را اضافه می‌کنیم. سس که غلیظ شد خاموش می‌کنیم.

 

در یک قابلمه آب را جوش آورده، نمک اضافه می‌کنیم و کلم بروکسل‌ها را حدود ۳-۵ دقیقه می‌پزیم. سپس آبکش کرده کلم‌ها را به قابلمه برمی‌گردانیم و حدود ۱۰-۳۰ ثانیه روی حرارت می‌گذاریم تا آب اضافی تبخیر گردد.
سالمون را از فر درآورده در ظرف دلخواه می‌گذاریم، سس را روی آن می‌ریزیم (اگر سس سرد شده آنرا گرم کرده و اگر زیاد غلیظ بود کمی آب اضافه می‌کنیم). کلم‌ها را دور ماهی ریخته گرم سر میز می‌بریم.

 

 

نوش جان!


 

پیشنهاد هفته

سوپ برُکُلی و پنیر چدار