از آشپزی لذت ببریم !

تبلیغات

تبلیغات

ایتالیا | زمان تهیه: ۴۵ دقیقه | زمان پخت: ۳۰ دقیقه | برای ۲ نفر

مواد لازم:

 

لوبیا سفید ۲ پیمانه

پیاز خرد شده ۱ عدد

کرفس خرد شده ۲ ساقه

سیر رنده شده ۱ حبه

آب مرغ ۲ پیمانه

فلفل سیاه ۱/۴ ق چ

آویشن ۱/۸ ق چ

اسفناج خرد شده ۱ پیمانه

آب لیمو ۱ ق غ

آب ۲ پیمانه

نمک به اندازه دلخواه

پارمزان به اندازه دلخواه


لیست بلندبالایی از سوپ های ایتالیایی موجود است که در این لینک میتوانید بخشی از آن ها را پیدا کنید. در برخی بخش های ایتالیا مانند وِنِتو سوپ بیشتر از پاستا خورده می‌شود.

 بسیاری از سوپ‌های ایتالیایی دارای ترکیبی هستند از یک بخش مایع و  نرم که با غذاساز کاملا له و یکدست می‌شود یا گاهی وقت‌ها با گذراندن از صافی بافت بسیار روانی پیدا می‌کند و یک بخش قابل جویدن و بافت دار. پنیرهای طبیعی مانند پارمزان که در بخش بزرگی از آشپزی ایتالیایی حضور پر رنگی دارند در سوپ‌های ایتالیایی نیز معمولا به عنوان طعم دهنده و به هنگام سرو اضافه می‌شوند.

سوپ لوبیا سفید سیرسور

لوبيا را مي پزيم تا نرم شود.

پياز و كرفس را ٥ تا ٨ دقيقه تفت مي‌دهيم، يا تا وقتي كه نرم شود سپس سير را اضافه مي‌كنيم و حدود سي ثانيه هم مي‌زنيم. برمي‌داريم و به لوبيا اضافه مي‌كنيم.

سپس آب مرغ فلفل، آويشن و دو ليوان آب را اضافه مي‌كنيم. مي‌گذاريم جوش بيايد سپس شعله را كم كرده و مي‌گذاريم ١٥ دقيقه بپزد.

دو پيمانه از لوبيا و سبزيجات را با كفگير برمي‌داريم و كنار مي‌گذاريم، بقيه را در غذاساز مي‌ريزيم تا نرم شود سپس به قابلمه برمي‌گردانيم، دو پيمانه كه برداشته بوديم را اضافه مي كنيم، وقتي كه به جوش آمد،

اسفناج خرد شده را مي‌افزاييم. يك دقيقه پخت براي اسفناج كافيست، با پنير پارمزان رنده شده و آب ليموي تازه سرو می‌كنيم.


نوش جان!